021-66723936
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در حافظه جانبی
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

حافظه جانبی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

حافظه جانبی از انواع حافظه به شمار می آید، حافظه با اختراع کامپیوتر بوجود آمد، کامپیوتر که می تواند از اطلاعات زیادی را پردازش کند، داده های پردازش شده را در حافظه نگهداری می کند. بعد از آن وسیله های ارتباطی به نوعی با کامیپوتر ترکیب شد و گوشی هوشمند یا موبایل به وجود آمد.

تلفن همراه، تنها برای مکالمه بوجود آمد و کم کم به شکل امروزی رسید و در ادامه آن موبایل ها بوجود امدند با اختراع و پیشرفت موبایل بسیاری از نیازهای روزمره توسط آن انجام می شود. موبایل های امروزی نیز از حافظه برای ذخیره کردن اطلاعات استفاده می کنند. که به آن حافظه اصلی می گویند، به دلیل محدودیت های زیادی که حافظه اصلی دارد مانند کم بودن ظرفیت و غیرقابل حمل بودن، حافظه جانبی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از لوازم جانبی موبایل که کاربران معمولا در همان ابتدای خرید گوشی در صورت کم بودن حافظه موبایل خود می خرند حافظه جانبی است.

بصورت کلی حافظه جانبی، انواع مختلفی دارد و حافظه های جانبی که برای موبایل تولید شدند شامل رم (کارت حافظه) و فلش مموری، می شوند.

کارت حافظه برای گوشی ها و دوربین های دیجیتال کاربرد بیشتری دارد و فلش مموری برای کامپیوترهای شخصی استفاده می شود که البته گوشی های هوشمند جدید با قابلیت OTG، می توانند از فلش مموری پشتیبانی کنند. از نظر درگاه اتصال کارت های حافظه در دو نوع SD و Micro SD  موجود هستند و در ظرفیت های مختلف موجود هستند. کارت SD اندازه ظاهری بزرگتری نسبت به کارت Micro Sd دارد. فلش مموری ها نیز برای انواع درگاه USB مانند USB 2.0، USB 3.0 و USB Type-c وجود دارند که سرعت انتقال داده در USB های جدید مانند نوع سوم آن یا typ-c بیشتر است ولی مشکل آنها عدم پشتیبانی همه دستگاه ها از Usb های جدید مخصوصا USB type-c است.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()