021-66723936
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
کالا برای:

فلش مموری

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

فلش مموری وسیله ای برای جابجایی داده است، کامپیوتر در ابتدا یک وسیله محاسباتی بود، پیشرفت کامپیوتر سبب شد داده های زیادی روی حافظه آن ذخیره شود و برای جابجایی داده نیاز به وسیله جانبی پیدا شد. اگر کمی به عقب برگردیم برای جابجایی داده ابزارهای ابتدایی بسیار مشکل ساز بودند، ابزار هایی مانند فلاپی که حجم بسیار کمی داشت و فقط برای جابجایی متن استفاده می شد، بعد از آن CD  که تا 700 مگابایت ظرفیت داشت، DVD پنج گیگا بایتی و دیسک های بلوری که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد، تمامی این ابزار ها با مشکلات زیادی همراه بودند مثل راحت آسیب دیدن، یا قابلیت removable نداشتن یعنی اینکه به سختی می شد اطلاعات را هم پاک کرد هم دوباره ذخیره کرد، برای دخیره سازی نیز سختی هایی داشت، مثلا استفاده از نرم افزارهای جانبی مثل nero.

کم کم flash memory با شعار یک بار برای همیشه به بازار آمد و مشکلات جابجایی داده را حل کرد، که در ادامه شرح داده شده است.

فلش مموری که با شعار یک بار برای همیشه پیدا شد در سال 1984 توسط شرکت توشیبا مطرح شد و در سال 1988 اینتل یک مدل ابتدایی طراحی کرد، البته تا دو دهه اخیر استفاده زیادی نمی شد. فلش مموری ها در حافظه های حانبی دسته بندی می شوند که می توانند مشکلات غیرقابل حمل بودن و کم بودن ظرفیت حافظه اصلی را حل کنند. فلش مموری های امروزی درحال حاضر از پرکاربردترین ابزارهای انتقال اطلاعات می باشند که علاوه بر اندازه کوچک و قابلیت حمل در ظرفیت های مختلف عرضه می شوند. معمولا از 4 گیگ شروع می شوند و تا 256 گیگابایت نیز در بازار موجود است. البته فلش مموری ها در ظرفیت های بالا ممکن است نسبت به هارد دیسک های قابل حمل گران تر باشند ولی اندازه و وزن آنها نسبت به آنها بسیار بهینه تر است.

 فلش مموری ها از پورت USB  استفاده می کنند. انواع پورت های USB تابه امروز طراحی شده اند که USB 2.0 از متداول ترین آنهاست، USB 3.0 بسیار پرسرعت تر است و بعد از آن USB TYPE-C که در بعضی از موبایل ها نیز استفاده می شود ولی علی الرغم سرعت بالا هنوز در همه وسایل استفاده نمی شوند.

از ویژگی های فلش مموری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اجرای بازی ها و برنامه های قابل حمل

نصب ویندوز با بوتیبل کردن فلش

قفل کردن سیستم

پارتیشن بندی

امنیت داده ها با استفاده از رمزگذاری

یک گزینه مناسب برای هدیه دادن

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()