برای خرید محصولات مورد نظر از cover.ir لازم است تنها با 30 ثانیه زمان در سایت عضو شده و سپس اقدام به خرید نمایید، برای پردازش و ارسال سفارش اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که فعالیت cover.ir قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی صادر می‌شود، از این رو وارد کردن  اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است.

لازم به ذکر است آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
لذا cover.ir  برای ارتباط با مشتریان و اطلاع رسانی مراحل سفارش مشتری، به این اطلاعات نیاز دارد و برای اطلاع رسانی تازه ترین اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه ، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید.

در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه پیام ها را نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت تازه ترین اخبار را در پروفایل خود لغو کنند.

توجه داشته باشید که 5000127004901 شماره‌ ای است که www.cover.ir از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند.

 حفظ حریم خصوصی افراد از رسالت ها و وظایف وبسایت cover.ir می باشد.

www.cover.ir هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضائی یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موطف باشد در اختیار مراجع مربوطه قرار دهد.

 www.cover.ir برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران تمام تلاش خود را می کند و همواره در تلاش است که تجربه‌ی خریدی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.